Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği İzmir

Gülüş tasarımı hastaların hayal ettikleri bir gülüşe sahip olmalarına olanak sağlayan bir uygulamadır. İzmir Estetik diş doktoru Bu uygulama sonrasında hastalar aynaya baktıklarında kendilerinde görmek istedikleri gülümseme ile beraber; kendilerine uygun ve doğal yapıda bulunan yüz şekli, ten rengi, dudaklar, dişler ve diş etleri gibi dokuların dikkatli bir şekilde alınması ve sağlıklı bir şekilde hastaya uygulanması işlemidir. İzmir Gülüş tasarımı diş hekimliği ile sanatın birleşerek gerçekleştirilen bir uygulamadır ve kişilere özel ideal gülüşleri sağlar.
Gülüş tasarımı bostanlı hastaların istekleri göz önünde bulundurularak uygulanan kişiye özel bir tasarım şeklidir. Kişiye özel uygulanmasının başlıca sebebi, doğal görüntüyü kaybettirmemesi ve estetik bütünlüğünün sağlanmasıdır. Bu uygulama her hastaya aynı şekilde uygulanmış olsaydı insanların diş yapıları ve görünümleri birbirinin aynısı olur, hoş bir durum yaratmazdı.
Kişiye göre sadece diş beyazlatma işlemi kullanılarak sağlanabilen izmir gülüş estetiği, bazı kişilerde birkaç adet diş çekimini gerektirebilir. Arka dişlerini kaybetmiş hastalarda araka dişlere ve yanaklara da sağlanabilecek destek ile gülüş tasarımı sağlanabilir.
Karşıyaka Gülüş tasarımının doğa ve estetik bir görünüm kazanması için diş ve diş etlerinin birbirleriyle uyum sağlaması önemlidir. Gülümseme sırasında diş ve diş etleri aynı oranlarda görünmelidir.
Hastanın yüz şekli, ten rengi ve güldüğünde oluşan dudak şekli dikkate alınarak gülüş tasarımı oluşturmak için birtakım çalışmalara başlanır. Hasta için uygun olabilecek birçok diş formu, diş boyu ve diş dizilimi bilgisayarda prova edilir. Bilgisayar iki boyutlu olduğu için; hasta güldüğü zaman, konuştuğu zaman ve yan döndüğü zaman gerçekleştirilecek olan çalışmanın hastanın ağzında nasıl görüneceği ile ilgili hekime kesin bilgi vermez. Bu sebepten dolayı diş rengi seçimi, model çalışması, estetik diş tasarımı, diş estetiği gibi uygulamalar kişinin sahip olduğu fiziksel özelliklere uygun ve hasta isteği doğrultusunda uygulanır. Bu çalışmaların sonucunda hasta için kendisine özgü estetik bir gülüş oluşur. Bu çalışmalar sırasında doktorların yararlandığı dijital planlama yol göstericidir. Dijital planlama çalışması uygulanarak hastanın fotoğrafları çekilir ve bilgisayar ortamına aktarımı yapılır.

estetik diş izmir

izmir diş estetik

Aktarılan bu kayıtların sisteme geçmesi üzerine bilgisayarda hastalar için istenilen gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Çok seçenekli çalışma sayesinde gülüş tasarımı hastaya uygulanmış gibi kişinin fotoğrafı üzerinde görüntülemeler yapılır. Hasta ve hekim birlikte karar vererek ve seçerek hangi model ve renk olacağını planlar. Bu şekilde hastaların memnuyetsizlikle karşılaşabilecekleri kötü sürpriz ortadan kaldırılmış olur ve hasta kendisi için en ideal gülüş tasarımına sahip olur.

İzmir Estetik Diş Doktoru

Diş Estetiği İzmir

Gülüş Estetiği İzmir

Karşıyaka Diş Estetik

1 comment

  1. happy wheels - Cevapla

    Piece of writing writing is also a excitement, if you be familiar with
    then you can write if not it is complicated to write.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.