Diş Eti Estetiği

Herkes güze hoş görünen ve gülerken özgüvenli olmak ister, fakat bunun için dişlerinizin görünümü de buna uyum sağlaması gerekiyor. İşte tam da bu konu üzerine diş eti estetiği adı verilen yeni çağın mucizevi uygulamalarına ihtiyaç duyuluyor. Güzel ve temiz bir gülümsemeye sahip olabilmek için ilk olarak diş ve diş etinin birbirine uyum içerisinde olması gerekmektedir. Gülüşlerimiz esnasında görünmekte olan diş etinin de bu hassasiyeti karşı tarafın gözüne çarpmakta ve en az dişlerimiz kadar temiz ve güzel görünmesi tam bir uyum kapsamında olmasını sağlamaktadır. Asimetrik bir yapıda olan diş kenarları gülüş hatlarının daha çekilmiş ve dişlerin de düzensiz bir halde görünmesini sağlayarak kötü bir görünümü ortaya çıkarabilir. Bu nedenle bu tarz olumsuz durumları gidermek adına diş eti estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Pembe Estetik Uygulaması

Bir tür diş eti ödemi olarak karşımıza çıkan enflamasyonlarda oluşan sebeplerden ötürü diş etlerinde kırmızı ve şiş bir görünüm ortaya çıkar. Bu kapsamda görünüm tamamen dikkatlerin diş etine yoğunlaşmasını sağlamaktadır. Dişlerin dip kısımlarında oluşan ve gölgelenme sebeplerini ortaya çıkaran problemler tamamen ödemli diş eti kenarlarından türemektedir. Meydana gelen gölgelenme durumundan ötürü diş eti renk tonajları normalin birkaç ton daha koyu rengine sebep olarak görünüm sağlar. Buna ek olarak bakteri plağı birikimlerinin büyük sebebi de bu tarz kalınlaşmış diş eti ödemlerinden de meydana gelmektedir. Oluşan ve yoğun bir hal alarak toplanan bu bakteri birikintileri zamanla siyah bölümlere dönüşmektedir. Ayrıca ek olarak bu birikimler neticesinde iki diş arasında da farklı bir eksen de üçgen diş eti kenarı meydana gelmektedir.

Gingivoplasti

Bu uygulama metodu “Gummy-Smile” adı verilen gülüşlere yönelik bir işlemdir. Bu diş etleri gülündüğü vakit normalinden fazla görünen belirtileri ortaya çıkarmaktadır. Bu diş eti fazlalığı tamamen gülüş estetiğine bağlı olarak ufak bir operasyon neticesinde ortadan kaldırılarak güzel bir görünüme sahip olması sağlanır. Bu estetik uygulamasında diş eti doktoru ile estetik diş hekimi aynı anda operasyona dahil olmaktadırlar. Birlikte yapılan bu operasyon neticesinde ortak kararlar alınarak diş eti seviyesi ve biçimin bir araya gelerek nasıl bir görünüm kazanacağı üzerinden hesaplanarak uygulama yapılmaktadır. Diş eti doktoru ise bu kapsamda diş etlerinin düzelmesinde büyük rol oynayarak, diş ve diş etinin bir araya gelerek daha iyi bir uyum içerisinde olmasını sağlamaktadırlar. Daha sağlıklı ve güzel bir diş görünümü için mutlaka kliniklerden bilgi almalısınız.

2 comments

  1. murathan - Cevapla

    Temmuz ayında sizden diş eti estetiği tedavisi gören teyzem bu işlemden çok memnun kaldığını dile getiriyor ve bana da tavsiye ediyor. Bende yaptırmak istiyorum ancak korkularım var. İşlem hakkında daha detaylı bilgi rica edebilir miyim?

  2. Viran - Cevapla

    Almanya’dan estetik diş tedavisi olmak için gelen komşum sizde bu işlemi yaptırmış. Sizden her daim övgüyle bahsettiği için bende etkilendim ve şimdi dişlerimi yaptırmak istiyorum. Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir