Gülüş Estetiği

Önemli bir süreci oluşturan gülüşler yüz hatlarınızda en iyi yakışanı seçmeye yönelik bir ilerleme durumudur. Bu duruma tamamen gülüş esteti denmektedir. Gülüş estetiği, bir diğer adı olan gülüş tasarımına ait bir eş anlamı taşımaktadır ve bu bir yöntem kapsamını oluşturmamaktadır. İmplant, köprü, diş kaplama, boding ve zirkonyum gibi yöntemlerin kullanıldığı işlemler neticesinde istenilen görüntünün elde edilmesi üzerinedir. Yapılmakta olan tüm bu uygulamalar uzman bir estetik hemim gözetimi çerçevesinde gerçekleşmektedir. Bu uygulamaların yapılacağı kliniği iyi seçmelisiniz, zira kaliteli bir klinikte yapılmayan uygulamalarda kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bunun için mutlaka uygulama göreceğiniz klinik üzerinde titiz bir araştırma yaparak en iyisini seçmelisiniz.

Gülüş Estetiği Nasıl Uygulanır?

İlk etapta hastadan alınan bilgiler kapsamında bir rehber bilgi hazırlanmaktadır. Bu rehber çerçevesinde yer alan materyallerden en önemlisi de kişiye ait fotoğraftır. Hastanın konuşma esnasında kendisine ait videoları çekilir, mimik ve diğer tüm özellikleri kayıt altına alınarak uygulama işlemi için hazır halde tutulmaktadır. Gülüş estetiğinde hastaya en uygun gülüş pozisyonu, diş sıralaması ve şekilleri üzerinde hasta ile birlikte hekim ortak bir karar alarak uygulamaya başlamaktadır. Akabinde ise ağız üzerinde görülebilir hale getirilmek adına çalışmalar sergilenmektedir. Uygulama hastaya yapıldıktan sonra hasta bir süreliğine bu dişler ile birlikte normal yaşantısına devam edebilmektedir.

Gülüş Estetiği Kapsamı

Bu uygulama sürecinde hastaya ve uygulamanın gidişatına göre kısmi işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler süreci hastanın diş durumu, ağız yapısı ve tam olarak istenilen değişikliğin ortaya çıkabilmesi adına yapılan süreci kapsamaktadır.

Aşağıda verilen maddeler halindeki uygulamalar her hastada uygulanması şart olan maddeleri içermemektedir.

 • İmplant
 • Bonding
 • Diş Beyazlatma
 • Lamine Porselenler
 • Dudak Konturlarının Daha İyi Bir Şekilde Biçimlendirilmesi
 • Zirkonyum
 • Ortodontik (diş teli) Problemlerinin Çözülmesi
 • Gülüş Estetiğinin Önemi ve Fiyat Çizelgesi

Gülüş estetiğinin en önemli faktörü hayata daha pozitif ve daha öz güven içerisinde olmak üzerinedir. Gülüş estetiğinde kişi kendini daha iyi hissedebilmesi adına bir takım özel uygulama çalışmaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar öncesinde hasta ile bir anlamda bağ kurularak kendisine yakışan en iyi hatları uygulama kapsamına alınması sağlanmaktadır. Fiyat durumuna gelecek olursak bu durum ek olarak yapılacak işlemlerle birlikte değişiklik gösterebiliyor. Fakat uygun ve kaliteli kliniklerde gerçekten miktarı değecek oranda şekillendirmeler uygulanabilmektedir. Bu nedenle kendinizi iyi hissedeceğiniz ve daha pozitif yansıma yaratacak olan gülüşlerinizi ön plana çıkarmaktan çekinmeyin.

3 comments

 1. Münevver - Cevapla

  Toplum içerisinde gülüşümü saklamaktan sıkıldım. Kendimi devamlı kasıyorum ve bu durum beni gerçekten rahatsız ediyor. Dayımın tavsiyesi üzerine sizden gülüş estetiği yaptırmak istiyorum. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz acaba?

 2. nuriye - Cevapla

  Gülüş estetiği yaptırmak istiyorum uzun zamandır. Amcam sizi tavsiye etti ve kendisi sizin yaptığınız başka bir tedaviden çok memnun kalmış. Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

 3. sena - Cevapla

  Almanya’dan gelen kuzenim sizde gülüş estetiği olduğundan bahsetti. Artık her yerde rahatlıkla gülebiliyormuş. Bende toplumda öyle gülme konusunda sıkıntıları olan birisiyim. Gülüş estetiği konusunda bana biraz bilgi verebilir misiniz?

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir