Ips Emax

Zirkonyum metal desteksiz olarak porselen uygulama alanına dair bir çeşit alternatif çözüm yolu olmaktadır. IPS E-MAX olarak da anılan bu uygulama sürecinde alt yapısı daha basınçlı olan döküm tekniği sayesinde tek bir parça olacak halde yapılan uygulamalardır. Öte yandan ışık ile desteklenerek geçirilen bir yöntem olduğundan dolayı estetik bir porselen çözümünü de sunar. Bu uygulamada özelliklede tek diş porselen yapılarında elde edilen renk uyumları ise oldukça tercih edilme sebebini yaratmaktadır. Estetiğin ön plana çıkarılması için E-MAX, dişlerin daha dayanıklı bir hale gelinmesini sağlamak için ise zirkonyum porselen yapılar tercih edilmelidir.

Kuvvetli yapısı ile bilinen E-MAX Empress 400 MP, kolay bir derece kırılabilirliği yoktur, fakat kırılma gibi durumlarda ise tamir durumu pek mümkün olmamaktadır. Daha sağlam bir çözüm için Zirkonyum porselenler tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise kuvvet dayanıklılığı 900-1200-2000 MP kapsamında yer almasındadır. Bu ölçümlerde altyapı kısmında kırılmalar mümkün olmasa da üst yapıdaki diş uygulamalarının tamiri mümkün olmaktadır. Bu duruma ek olarak zirkonyum porselen yapılar iki farklı katman ile birleşerek ortaya çıktığından dolayı tek diş uygulamalarında renk uyumu konusunda iyi bir derece sağlanamayabilir. Bu kapsamda en iyi çözüm olarak E-MAX Empress porselen uygulamasının tercih edildiğini de söylemekte fayda var. E-MAX uygulaması ile oldukça doğal ve aynı zamanda estetik diş yapılarına kavuşmak mümkündür.

IPS E-MAX Sistemleri

İnce venerlerden oluşan seramik sistem 12 üyeli köprüler üzerinden tüm endeksiyonları kapsayarak içeriğini ortaya koymaktadır. IPS E-MAX uygulaması sayesinde birçok restorasyon çalışmalar daha estetik ve aynı zamanda dayanıklı bir yapıda olmaktadırlar. İçeriğinde endikasyona ve gerek duyduğu tüm uygun görülen seramik materyalleri seçiciliği ile ön plana çıkarabilmektedir. İçeriğinde bulundurduğu Anterior ve Posterior bölgelerinde yer alan tek diş restorasyonlarında üstün derecede estetik uygulama sonuçlarını ortaya çıkarabilmektedir. Posterior kapsamında yer alan ve yüksek çiğneme basıncına maruz kalan diş yapıları için ise IPS E-MAX ZirCAD Zirkonyum Oksit Seramik Endikesi uygun olmaktadır.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir