Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş

Dişlerin daha doğal, biyolojik olarak uyumlu ve aynı zamanda mekanik güç seviyesi gibi tüm özellikleri sunan zirkonyum diş tedavisi popüler tedaviler kapsamında yer almaktadır. Bu tür tedavi kapsamlarında metal materyaller yerine daha beyaz olan bir aksamda alaşım etkisi yaratan zirkonyum kullanılmaktadır. Zirkonyum Diş İzmir tedavilerinde kullanılan porselen yapılar ön diş kısımlarında daha doğal bir görüntü sağlarken, arka diş yapı bölümlerinde ise daha dayanıklı ve sağlam bir yapı oluşturulmaktadır.

bostanlı lamine diş

Karşıyaka Zirkonyum Diş

Bu nedenle güven esası veren zirkonyum diş uygulamaları hastalar tarafından daha sıklıkla tercih edilen tedavileri kapsamaktadır. Zirkonyum Diş İzmir altyapı olarak tamamen kendi materyalinden kullanarak doğal görünümü üst seviyede tutar ve aynı zamanda metal yapı olmadığı için ışık geçişlerinde herhangi grimsi bir iz vermemektedir. Bu durum dişlerin daha beyaz ve doğal bir görünümde olmasını sağlamaktadır.

Zirkonyum Dişler Nerelerde Kullanılmaktadır?

Dişleri daha öncesinden kesilen kişilerde,
İleri dereceye sahip diş beyazlatma tedavilerinde sonuç alınamayan kişilerde,
Metal desteklere sahip olan köprü veya kaplama olan kişilerde,
Eğri diş yapısına sahip olan kişilerde,
Çapraşık diş yapısına maruz kalan kişilerde,
Kırık ve kırılmaya meyilli diş yapılarına sahip kişilerde,
Yapı itibari ile dişlerin doğal görünümü bozulan kişilerde,
Renk yapısının bozuk olduğu kişilerde,
Dolgu yapılamayacak kadar aşırı derecede dişlerinde madde kaybına uğrayan kişilerde de rahatlıkla ve kolaylık ile kullanılabilinen hastaları kapsamaktadır.

Zirkonyum Diş Uygulamasının Avantajları

Zirkonyum tedavisinde diş eti çekilmesiyle birlikte oluşan ve sıklıkla karşımıza çıkan diş eti morlukları görünmemektedir. Bu kapsamda diğer dişlerle tek bir uyum içerisine olmasını sağlar.
Dişlerin daha hijyenik bir görünümde olmasını sağlar.
Diş yapılarının iyi olmasından kaynaklı olarak sıcak-soğuk hassasiyetinin önüne geçerek ısı yalıtıcı özelliklerini ortaya koymaktadır.
Işık geçirgenliği gibi önemli bir özelliğe sahip olduğundan ötürü dişlerin doku itibari ile daha doğal bir görünümde olmasını sağlar.
Ağız dokusu ve vücudun dokusu ile tam bir uyum içerisinde olmasını sağlar.
Doku dostu bir materyale sahip olduğundan ötürü alerjik yapıda değildirler.

Zirkonyum Dişlerin Dezavantajları Nelerdir?

Alt yapısı metale dayalı olan kaplamalara göre daha maliyetli tedavi türü olmaktadır.
3 veya dört adet diş gibi eksikliklerde köprü sistemi kullanımı daha riskli olmaktadır. Bunun en apaçık sebebi ise zirkonyum kaplamaların metal alt yapıya sahip kaplamalar gibi kırılmaya dirençli olmaması üzerine olmaktadır.

1 comment

  1. kenan - Cevapla

    Yakın çevremde sizden zorkonyum diş tedavisi olan bir tanıdığım benim dişlerimi gördükten sonra yaptırmam gerektiğini söyledi. Sizi çok tavsiye ettiği için sizden görüş almak istiyorum. Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir