All On Four İmplant

All On Four implant tekniği genellikle aşırı derecede kemik kaybına uğrayan ve protez kullanamayan hastalarda uygulanmaktadır. Öte yandan hastanın aynı gün içerisinde protezler üzerine geçici olarak kavuşabilmesini de sağlayan bir uygulama tekniğidir. Hastalarda oluşan kemik erimesi sorunlar genel olarak ön bölge kısmında daha az seyir etmektedir. Ön kısımda bulunan bu kemikler üzerine özel olarak geliştirilen bu teknik sayesinde belirli açılarla implantlar yerleştirilir ve bu yapıya uygun olarak üst yapı bölgelerine geçici protezler aynı gün içerisinde hastaya entegre edilir. Bu kapsamda hasta geçici protezlerini rahatlıkla kullanamaya başlayabilir.

hesaplı implant izmir

ucuz implant izmir

Hasta üzerinde yapılacak olan analizler neticesinde çene kemik yapısına yönelik olarak 4 veya 6 implant uygulaması gerçekleştirilmektedir. Akabinde hastaya ortalama 4 ay sonrasında ise kalıcı protezler yapılmaktadır.

All On Four İmplant Tekniğinden Kimler Faydalanabilir?

Geliştirilmiş bu teknik implant uygulamasına ihtiyaç duyabilen her hastaya uygulanabilinmektedir. Her hasta için uygun olarak yapılan analizler ve neticeler aşamasında hatasız ve sağlam bir yapıda protez uygulaması yapılmaktadır. Bu teknik kapsamında hastada bulunması gerekilen tek şart koşulu ise çene yapılarında bir adet dişinin olmaması üzerinedir. Genel olarak çenesinde hiç diş bulunmayan hastalarda uygulanan tekniktir.
İzmir All On Four implant tekniğinde hastalar üzerine yapılan ön analizler kapsamında ölçüleri alınarak geçici olarak sağlanan protezler hazır hale getirilmektedir. Akabinde tekniğin gerçekleştirilmesi için hastanın çene yapısında mevcut diş var ise bu dişler belirli aralıklarla çekilerek implant için hazır hale getirilir ve sonrasında ise çekilen dişler havzasına implant yerleştirilmektedir. Ölçüm yapılarak hazırlanan geçici protezler hastanın implant düzeni yapılan bölgeye uygulanmasıyla devam edilir.

All On Four İmplantın Avantajları

Uygulama tekniği kapsamında hastaya uygulanan protezler ve İzmir İmplant aynı gün içerisinde ileri bir cerrahi tekniğe gerek duyulmaksızın yapılmaktadır. Aynı günün akşamı hareketli protezlere sahip olan hastalar mevcut sabit protezlerini teslim alarak kullanabilirler.

Karşıyaka all On four

İzmir All On Four

Hastaya uygulanan teknik çerçevesindeki operasyon yara bölgelerine herhangi bir baskı yapılmadığından ötürü risk faktörü oldukça az bir derecede seyir göstermektedir.

All On Four İmplant Tekniği Sonrasında Neler Yapılmalı?

Uygulama kapsamında olan hastaların birkaç günlük bazda sıcak yemek yememeleri gerekiyor, ayrıca hasta için uygun olarak yazılan ilaçların düzenli olarak alınması gerekiyor. All On Four implant tedavisi geçiren hastaların geçici protez dönemlerince hiçbir koşulda asla sert yiyecekler tüketmemesi gerekmektedir. Yumuşak besinlerden oluşan diyet listelerine tabii olarak hastaların tüketim yapması daha uygundur. Buradaki asıl amaç ise uygulanan implant tedavisindeki bölgeye fazla baskı ve yüklenme yapılmaması üzerinedir. 3 ay sonrasında kalıcı protezlere geçen hastaların normal besinler üzerine tüketim yapması uygun olacaktır.