Dikişsiz İmplant

İzmir İmplant

Flapless Surgery olarak da adlandırılan izmir dikişsiz implant tedavisi diş sağlığı kapsamında İzmir implant uygulamaları arasında bulunan en son teknolojik yeniliklere sahiptir. İzmir Diş İmplant fiyatları Dikişsiz bir şekilde yapılan bu uygulama uzun yıllar boyunca özel kliniklerde sürdürülen çalışmalar neticesinde ispatlanmıştır. Günümüz hastalarına uygulanan en güvenli ve sıklıkla tercih edilen bir yöntem halini almıştır.

Implant Izmir

Diş İmplantı İzmir

Tedavi tekniği kapsamında tamamen klasik uygulamalardan çok daha farklı bir işlem yapılmaktadır. Özelliklede diş etinde bistüri yardımıyla kesi yapılmamaktadır. Ayrıca diğer bir özellik şıkkı ise uygulama ardından herhangi bir nedenden ötürü dikiş atılmamaktadır.

İmplant Tedavi Süresince Neler Yapılıyor?

Uygulamayı yürütecek olan diş hekimi veya cerrahın dikişsiz implant uygulamasını yapabilmesi için hastanın bir takım kontrollerden geçmesi gerekmektedir. Bu kontroller klinik ortamında detaylı bir şekilde radyografik incelemesinde bulunması gerekiyor. Bu işlem çerçevesinde kemik boyu ve genişliği, diş eti, kemik yoğunluğu, anatomik yapı gibi önemli değerlendirmeler yer almaktadır. İzmir Dikişsiz İmplant İşlem başlangıcında ilk olarak diş eti üzerinde ufak bir boşluk oluşturularak başlanmaktadır. Boşluk oluşturulan bölge içerisine girilerek burada implant için bir yuvar hazırlanmaktadır. Akabinde yuva hazırlanınca implant bu bölge altına yerleştirilmektedir. Bu teknik sayesinde tek diş üzerinde de operasyon yapılabilinmektedir.

İzmir Dikişsiz İmplant

Dikişsiz İmplant Tedavi İzmir

Hiç diş olmaya çene yapısı içinde özel olarak uygulanan 3 boyutlu bilgisayarlı tomografi aracılığıyla rehber düzenekler oluşturularak tüm ağız içerisine diş implant planı oluşturularak işlem yapılabilinmektedir. Uygulamanın başarılı geçebilmesi için öncelikli olarak iyi bir cerrahın dahil olması şart.

implant

Diş İmplant İzmir

Akabinde ikinci bir diğer önemli etki ise bu teknik için kullanılacak olan implant malzemelerinin iyi bir marka derecesinin olması üzerinedir. Tabi ki az evvelde bahsettiğimiz üzere hekimin bu konuda bilgi ve tecrübesi en önemli etken olmaktadır.

Dikişsiz İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Diş eti bölgesinde yapılacak olan kesi türü küçük boyutta olduğundan ötürü kanama gibi sorunlar oldukça az bir seyir içerisinde olmaktadır. Bundan dolayı kan sulandırıcı ve benzeri ilaç kullanan implant hastaları için oldukça ideal bir teknik olmaktadır.

 • Bölge içerisine yerleştirilen implant süreci ortalama 10 dakika olmaktadır.
 • Diğer implant tedavi türlerine göre en kısa süren uygulama yöntemlerinden birisidir.
 • Enfeksiyon gibi sorunlar az riskli olarak saptanmıştır.
 • Yapılan operasyon esnasında ağrı olmadığı gibi, sonrasında da ağrı oluşturmamaktadır.
 • Operasyon sonrasında dikiş atılması zorunlu olmamaktadır.

Dikişsiz Implant Ameliyatından Kimler Faydalanabilir?

Her hasta için dikişsiz implant uygulaması uygun olmayabilir. İzmir İmplant Diş Bununla birlikte klinikte bulunan cerrah veya diş hekiminin de tecrübesi yetersiz kalabilmektedir. Buna ilaveten klinik içerisinde son teknolojin ve modern donanım cihazlarının da bulunması bir diğer önemli etken olmaktadır.

İzmir Ucuz İmplant

İzmir İmplant Merkezi

Dikişsiz implant tedavisinde yaş sınırı yoktur, fakat daha çok ağzında diş bulunmayan veya birden fazla diş tedavilerinde de tercih edilen bir yöntem olmaktadır.

İmplantın Avantajları Nelerdir?

Dental implantlar, küçük bir titanyum vidadır ve eksik bir doğal dişin kök kısmını bir taç ile örtülmeden önce değiştirir. Titanyumun biyolojik olarak uyumlu özelliklerinden dolayı, diş implantı kemikle birleşir ve yeni diş için güvenli bir çapa haline gelir. Hem üst hem de alt çenedeki tek bir dişi (tek implant) veya çoklu dişleri (çoklu implantlar) değiştirmek için diş implantları kullanılabilir.

sgk implant

İmplant diş fiyatları izmir

Diş implantları restoratif diş hekimliğinde devrim yarattı. Bunlar mevcut en gelişmiş teknolojik tedavi seçeneğidir. Gevşek ve eksik dişlere kalıcı replasman sunarlar ve fonksiyonel ve güvenli bir gülümsemeyle güven yeniden inşa ederek protez takmaya alternatif olabilirler.

Dental İmplantlar Ne İşe Yarar?

Yaralanma, hastalık veya diş çürümesi nedeniyle bir diş veya diş eksikse, diş implantları için aday olabilirsiniz. Diş hekiminiz uygunluğunuzu mevcut kemik miktarına göre değerlendirir. Taç, köprü veya takma diş gibi diğer yaklaşımların önerilmesi olabilir.

İmplant takılırken çok acır mı?

İmplant kullanmayı düşünüyorsanız, ağzınız tamamen incelenmeli ve tıbbi ve diş geçmişiniz gözden geçirilmelidir. İmplant takılırken hissetmezsiniz çünkü anestezi yapılır. Ağzınız implantlar için ideal değilse, kemik grefti gibi sonucu iyileştirme yolları önerilebilir.

İmplant esnasında ne tür anestezi kullanılır?

Dental implantların ve kemik greftinin büyük kısmı genel anestezi veya genel anestezi olmadan lokal anestezi altında klinikte yapılabilir.

İmplantların Özel Bakıma İhtiyacı Var mı?

İmplantlar yerleştirildikten sonra, onlarla ilgilenir ve ağzınızı sağlıklı tutarsanız, yıllarca size iyi hizmet eder. Bu, iyi ağız hijyeni (fırçalama ve diş ipi kullanımı) için zaman ayırmak ve diş uzmanlarınızla düzenli olarak randevu almak anlamına gelir.

İmplant Sonrasında Dişlerim Doğal Gözükecek Mi?

Modern restoratif diş hekimliği ile birlikte görünümleri, rahatlıkları ve işlevleri beklentilerinizin çok üstündedir. Diş implantlarının, doğal dişlerinizden ayrı olarak anlatılması zordur.

Diş İmplantı Süreci

Karşıyaka kliniğimizde vakanızı değerlendirecek ve sizi ilgili tedaviler ve maliyetler konusunda bilgilendiren bireysel bir tedavi planı oluşturacaktır.

Karşıyaka kliniğimizde implantlarınızı dikkatlice yerleştirecektir. İlk implant normalde yaklaşık 45 dakika sürer. Dental implant, çenenizin kemiğiyle, kemik vidanın etrafında büyüdükçe ve sıkıca yerinde tuttuğu için üç ila altı aylık bir süre boyunca bütünleşir. (Bu aşamada geçici bir takma diş takılması gerekebilir). İmplant kemiğe temas ettikten sonra orijinal doğal dişi değiştirmek için implantın üzerine bir taç yerleştirilir.

Dental İmplantlar Ne Kadar?

Tek bir diş implantı için 900 ila 3000 ABD Doları arasında bir ödeme bekleyebilirsiniz. Bu arada, tam bir ağız rekonstrüktif diş implantı size 96.000 dolara mal olabilir. Bu aralıklar aşağıdaki gibi faktörlere bağlıdır:

 • İmplantasyon türü
 • Ameliyatı yapan profesyonel
 • Ameliyatın yeri
 • İmplant malzemesi
 • Diş sigortası veya sağlık planları

Bazı yerlerde, dental implant 1,500 ila 6,000 ABD Doları arasında mal olabilir. Genel olarak, uygun bir dental implant maliyeti, malzeme ve ameliyatın maliyetini göz önüne aldıktan sonra 3.000 $ civarında bir kriterdir.

Her şeyden önce, güvenilir ve sertifikalı bir profesyonel bulmak en iyisidir. İlerlemeden önce birkaç alıntı almanızı öneririz.

Yaygın dişhekimliği uygulamalarında standart fiyatlara bakmak için, İzmir diş doktorumuzu ziyaret edin. Bu fiyatlandırma kılavuzu özellikle İzmir kliniğimizde belirtir.

Neden Diş İmplantları ?

Dental implantları öğrendikten sonra, sonunda yaşamınızı iyileştirmenin bir yolu olduğunun farkındasınız. Yeni bir durum ya da yıllarca birlikte yaşadığınız bir şey olsun, birkaç dişi kaybettiğinizde, kendinizin bu kadar hayati bir bölümünü kaybetmeye asla tam olarak alışmış olmazsınız.

İmplant takıldıktan sonra ne zaman yemek yiyebilirim ?

Kapsamlı bir muayenenin sonuçlarına göre, diş hekiminiz diş implantı ihtiyaçlarınıza en uygun olanı önerecektir. İmplant takıldıktan 1 sonra yemek yiyebilirsiniz. Mevcut tedaviler ve fiyat listeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

2 comments

 1. Yasmin - Cevapla

  Merhaba, bir tanıdığım bana dikişsiz implant yaptırdığından bahsetti ve sizden çok memnun kaldığını söyledi. Ancak ben implant konusunda kararsız kaldım. 8 tane dişim eksik, sizce hangisini yaptırsam daha iyi olur?

 2. hayri - Cevapla

  Merhabalar. Geçen yaz babam için dikişsiz implant tedavisi yaptırdık ve 4 tane diş taktırdık. Şimdi annem için yaptırmak istiyoruz ama annemin dişlerinin çoğu yok. Konu hakkında bilgi verir misiniz acaba?

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir