Dikişsiz İmplant

Flapless Surgery olarak da adlandırılan izmir dikişsiz implant tedavisi diş sağlığı kapsamında implant uygulamaları arasında bulunan en son teknolojik yeniliklere sahiptir. Dikişsiz bir şekilde yapılan bu uygulama uzun yıllar boyunca özel kliniklerde sürdürülen çalışmalar neticesinde ispatlanmıştır. Günümüz hastalarına uygulanan en güvenli ve sıklıkla tercih edilen bir yöntem halini almıştır.

Implant Izmir

Diş İmplantı İzmir

Tedavi tekniği kapsamında tamamen klasik uygulamalardan çok daha farklı bir işlem yapılmaktadır. Özelliklede diş etinde bistüri yardımıyla kesi yapılmamaktadır. Ayrıca diğer bir özellik şıkkı ise uygulama ardından herhangi bir nedenden ötürü dikiş atılmamaktadır.

İmplant Tedavi Süresince Neler Yapılıyor?

Uygulamayı yürütecek olan diş hekimi veya cerrahın dikişsiz implant uygulamasını yapabilmesi için hastanın bir takım kontrollerden geçmesi gerekmektedir. Bu kontroller klinik ortamında detaylı bir şekilde radyografik incelemesinde bulunması gerekiyor. Bu işlem çerçevesinde kemik boyu ve genişliği, diş eti, kemik yoğunluğu, anatomik yapı gibi önemli değerlendirmeler yer almaktadır. İzmir Dikişsiz İmplant İşlem başlangıcında ilk olarak diş eti üzerinde ufak bir boşluk oluşturularak başlanmaktadır. Boşluk oluşturulan bölge içerisine girilerek burada implant için bir yuvar hazırlanmaktadır. Akabinde yuva hazırlanınca implant bu bölge altına yerleştirilmektedir. Bu teknik sayesinde tek diş üzerinde de operasyon yapılabilinmektedir.

İzmir Dikişsiz İmplant

Dikişsiz İmplant Tedavi İzmir

Hiç diş olmaya çene yapısı içinde özel olarak uygulanan 3 boyutlu bilgisayarlı tomografi aracılığıyla rehber düzenekler oluşturularak tüm ağız içerisine diş implant planı oluşturularak işlem yapılabilinmektedir. Uygulamanın başarılı geçebilmesi için öncelikli olarak iyi bir cerrahın dahil olması şart. Akabinde ikinci bir diğer önemli etki ise bu teknik için kullanılacak olan implant malzemelerinin iyi bir marka derecesinin olması üzerinedir. Tabi ki az evvelde bahsettiğimiz üzere hekimin bu konuda bilgi ve tecrübesi en önemli etken olmaktadır.

Dikişsiz İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Diş eti bölgesinde yapılacak olan kesi türü küçük boyutta olduğundan ötürü kanama gibi sorunlar oldukça az bir seyir içerisinde olmaktadır. Bundan dolayı kan sulandırıcı ve benzeri ilaç kullanan implant hastaları için oldukça ideal bir teknik olmaktadır.

  • Bölge içerisine yerleştirilen implant süreci ortalama 10 dakika olmaktadır.
  • Diğer implant tedavi türlerine göre en kısa süren uygulama yöntemlerinden birisidir.
  • Enfeksiyon gibi sorunlar az riskli olarak saptanmıştır.
  • Yapılan operasyon esnasında ağrı olmadığı gibi, sonrasında da ağrı oluşturmamaktadır.
  • Operasyon sonrasında dikiş atılması zorunlu olmamaktadır.

Dikişsiz Implant Ameliyatından Kimler Faydalanabilir?

Her hasta için dikişsiz implant uygulaması uygun olmayabilir. İzmir İmplant Diş Bununla birlikte klinikte bulunan cerrah veya diş hekiminin de tecrübesi yetersiz kalabilmektedir. Buna ilaveten klinik içerisinde son teknolojin ve modern donanım cihazlarının da bulunması bir diğer önemli etken olmaktadır.

İzmir Ucuz İmplant

İzmir İmplant Merkezi

Dikişsiz implant tedavisinde yaş sınırı yoktur, fakat daha çok ağzında diş bulunmayan veya birden fazla diş tedavilerinde de tercih edilen bir yöntem olmaktadır.