Kişiye Özel İmplant

Gelişen teknoloji ile birlikte özelliklede sağlık alanına kişiye özel implant konusuna yönelik birçok önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Özelliklede ağız ve diş sağlığı alanında teknolojik donanımlarının hat safha da verimli olmasıyla birlikte birçok farklı alanda önemli operasyonlar gerçekleştiriliyor. Bunlardan biri olan implant tedavisi de günümüz diş sorunlarına maruz kalan hastalara önemli bir derecede yardımcı oluyor. Kişisel özel implant tedavileri bu konuda en belirgin örnek olurken, daha farklı izmir implant tedavileri de bu kapsamda değer kazanıyor.

Kişiye Özel İmplant Tedavisi

İki farklı ana parçadan oluşan diş implantı kayıp diş tedavisi kapsamında üstün teknolojiye sahip uygulamalar içeriyor. Bu tedavilerden biri vidalı diş olarak çene kemiğine giren uygulama, bir diğer ise vidalı diş içerisine entegre edilen “Abutment” adı verilen üst parçayı oluşturur. Birbirinden farklı çeşitlere sahip olarak üretilen implant markaları “Abutment” adını oluşturarak standart olarak faaliyet göstermektedir. Fakat üretilen çeşitli çap ve uzunluklara sahip olan bu materyaller her bir hasta için farklı olarak ayrıntılara sahiptir. Bu nedenle birebir olarak diş eti biçimi taklit edilememektedir.

Diş İmplant Doktor Tavsiye

İzmir İmplant Tavsiye

Kişiye özel olarak sunulan abutment’ler, uygulanacak olan implantların çevre dokuları, açı ve hastanın diş eti biçimine göre ilişkilendirilerek kaplama yapılacak olan dişe özel programlar hazırlanıp 3 boyutlu tasarı şeklinde uygulanmaktadır. Kişiye özel implant izmir olarak sunulan bu implantlarda tasarlanan estetik biçimin en iyi seviyede fayda görebilmesi adına titanyumdan üretim sağlanmaktadır. Sıkıntı yaratacak tek etken ise kişiye özel olarak hazırlandığı için diğer farklı standart bir ücretlendirme durumunda olan implantlara göre daha fazla maliyet gerektirmektedir. Marka çeşitliliğine bağlı olarak birbirinden farklı markalar üzerinden bütçenize uygun özel implant seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Kişiye Özel İmplant Tedavisi Aşamaları

Diğer implant çeşitlerinden de olduğu üzere kişiye özel olarak hazırlanan program dahilindeki implant tedavisi de aynı aşamalardan geçilmektedir. Bu aşamaların başlıca maddelerinde ise yine cerrahi ve protez aşamaları baş göstermektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek adına kliniğimizi arayarak veya bizi yerimizde ziyaret ederek daha net bilgiler edinebilirsiniz.

Kişiye Özel İmplantların Tedavisi Uzun Sürer Mi?

Kişiye özel olarak sunulan implant tedavilerinde baştan sona bekleme durumunuz bulunmuyor. Sadece protez aşamasındaki farklılıklardan ötürü zaman farkı bulunuyor. Protez yapılandırılması kişinin diş yapısı başta olmak üzere diş eti gibi özel durumlarında analiz edilmesinde zaman biraz daha farklı işlemektedir.

Diş İmplant Doktor İzmir

İzmir İmplant diş Doktoru

Bu nedenle özel olarak tedaviye dahil olacak olan titanyum üst parça materyalinin üretilmesi için standart olarak aşamada protez bölümüne dahil olması gerekiyor. Bu durumda haliyle biraz daha fazla uzun süreye tabii olabiliyor.

5 comments

 1. Tekin - Cevapla

  Çevremden kişiye özel implant tedavisihakkında çok ciddi ve güzel yorumlar aldım. Benimde diş yapım biraz bozuk olduğu için sanırım bu implant çeşitini yaptırmak lazım. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

  • implantdis - Cevapla

   İmplant tedavisi sanıldığı gibi acılı bir tedavi değildir. diş çekiminden daha kolay olan bir uygulamadır.

 2. Nida - Cevapla

  Merhaba, dişlerimim çarpık yapısı nedeniyle implant konusunda bu güne kadar aradığım hizmeti bir türlü bulamadım. Sonunda sizden bahsettiler ve danışmam gerektiğini söylediler. Kişiye özel implant hizmetinden bende yararlanabilir miyim acaba?

 3. Nehir - Cevapla

  Merhaba, dişlerim yapı itibari ile bozuk olduğundan dolayı normal implant yaptıramıyorum. Tavsiye üzerine sizde kişiye özel implant yaptırmayı düşünüyorum. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

 4. Kenan - Cevapla

  Merhaba. İmplant yaptırmak istiyorum ama kişiye özel implant tedavinizin şöhretini çok duydum. Bu konuda hakkında kimsede olmayan bir şey yaptırmak istiyorum. Bana önerebileceğiniz ve fark yaratacak bir implant var mı acaba?

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir