Lazer İmplant

Lazer desteği sayesinde implant tedavileri neticesinde yumuşak doku üzerinde meydana gelen kanamaların önüne geçilmektedir. İmplant tedavisi kapsamında uygulanan lazer destekli tedavi yöntemi günümüz Türkiye’sinde bulunan birçok bölge ve il kapsamında hastalara sunuluyor. Teknoloji sürekli olarak gelişiyor ve buna bağlı olarak hastalar daha konforlu ve daha sağlıklı tedaviler eşliğinde birçok rahatsızlığının giderilmesinde mutlu oluyor. Ön plana çıkan bu etki daha fazla önem kazandığından ötürü özellikle de diş sağlığı alanında büyük adımlar atılmaya başlandı.

Lazerle İmplant İzmir

İzmir Lazer İmplant

Özellikle de implant izmir tedavilerinde sürekli olarak meydana gelen kanamalara bağlı olarak şikayetçi olan hastalara yönelik lazer desteği geliştirilmiştir. Kanama, ağrı ve dikiş atılmaksızın lazer destekli implant uygulaması son dönemlerin en çok rağbet gören uygulamalarından olmuştur.

Lazer Destekli İmplant Tedavisi

Hastaların implant tedavisinde dikiş atılmaksızın ve kanama olmadan, aynı zamanda ağrısı bir şekilde lazer desteği ile implant tedavisi uygulanmaya başlanmıştır. Klasik yöntemlerde yapılan çene kemiğini delerek implant uygulamasının yerine artık bu tarz yöntemler tercih edilmektedir. Klasik yöntemlerde bulunan çene delme, cerrahi kesikler, firezler, diş eti kanamalarına sebep olan birçok etken lazer destekli implant tedavisinde bulunmamakta. Hastaların her biri için lazer ile dalga boyunda tedavi uygulaması yapılmaktadır. Bu dalgalı tedavi sayesinde hastaların ağız içerisinde yaralardan da kurtulması görülmektedir. İmplantların takılmasıyla birlikte hastaların daha hızlı iyileşme sürecine girebilmeleri adına başlıklar takılmaktadır. Hastalar bu kapsamda sosyal hayatlarına daha erken dönme olanağına da sahip olmaktadırlar.

Implant Izmir

Diş İmplantı İzmir

Lazer ile yapılan implant tedavilerinde hastalardan ilk etapta bilgisayarlı tomografi ortamında 3 boyutlu görüntü istenmektedir. İstenilen bu görüntü öbeği sayesinde operasyon öncesi diş kemik yapı dolgusunun daha detaylı incelenmesi sağlanmaktadır. Yapılan bu işlemler dahilindeki operasyonlarda ağrı sorunu ortadan kalkar ve iyileşme süreci daha hızlı bir hal almaktadır.

İzmir de Diş İmplant

Diş İmplant İzmir

Minimal invaziv olarak da tabir edilen lazer ile implant izmir uygulaması sayesinde kemik hacmi daha uygun bir halde operasyona dahil edilmektedir. Elde edilen tomografi görüntüsü sayesinde hastanın kemik dokusundaki kalınlık derecesi ve genişlik ebat durumu ele alınarak implantlar yerleştirilmektedir.

Lazer Destekli İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazer ile desteklenen implant tedavilerinin süresi ortalama 2 ila 3 dakika arasında gerçekleştirilmektedir. Operasyon süresinin kısa olarak zamanlanması yapılacak olan uygulama işleminin öncelikli olarak planlanması buna en büyük avantaj olmakta. Ayrıca sadece implant yerleştirilmesi yapılacağından ve herhangi bir cerrahi müdahale olmadan yapıldığı için erken bitmektedir. Bunlara ek olarak belirlenen bölgeye implantın yerleştirilmesi sınırlı olduğundan en fazla 3 dakikalık bir işlem sürecini oluşturmaktadır.

5 comments

 1. Nisanur - Cevapla

  Almanya’dan geçen sene gelen kardeşim sizde lazer implant oldu. Halen hiçbir problem olmadığını ve çok memnun kaldığını söylüyor. Bende olmayan 6 dişimin yerine lazer implant yaptırmayı düşünüyorum. Bilgi verebilir misiniz?

  • implantdis - Cevapla

   Lazerle implant Türkiye diş tedavi implant merkezi olan kliniğimizde yapılmaktadır.

 2. Hamza - Cevapla

  Acıdan çok korkan birisi olarak lazer tedavinizin methini duydum ve bende yaptırmak istiyorum. Dişlerimde acı duyma konusunda gerçekten çok endişeliyim. Bu konu hakkında bana bilgi verebilir misiniz acaba?

 3. Derya - Cevapla

  Merhaba, implant yaptırmak istiyorum ama lazer implant konusunda çok kararsız kaldım. Nasıl yapıldığı ve fiyat bilgileri hakkında bilgi verebilir misiniz? Yakın zamanda gelip yaptıracağım inş.

 4. yasemin - Cevapla

  Almanya’dan Temmuz ayında gelen amcalar polikliniğinizde Lazer implant oldular ve çok memnun kaldılar. Şuan bende bu işlemi yaptırmak istiyorum. 8 tane dişim eksik. İşlem hakkında bilgi verirseniz çok memnun kalırım.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir