Vidalı İmplant

Diş çürükleri ve diş eti hastalıkları gibi sorunlardan dolayı kaybedilen dişlerin yanında, aynı zamanda doğuştan hiç diş yapısı gelişmemiş olan kişiler için vidalı diş implant yerleştirme tedavisi uygulanmaktadır. Bu implant yapıları genellikle titanyumdan elde edilen materyallerden yapılmış diş kökleri olarak uygulama sürecinde dahil olmaktadır. Biouyumlu olarak materyallerin bulunması kemik ile birlikte özel bir bağ kapsamını da oluşturarak implantın yerleştirildiği bölgede hücresel olarak tutunup sağlam bir yapıda olunması sağlanmaktadır. Vidalı implant tedavisi olarak da adlandırılan titanyum yapılı implant uygulamaları tamamen sağlıklı ve steril ortamlarda gerçekleştirilmektedir.

İzmirde Vidalı İmplant

Vidalı İmplant Diş İzmir

Çene kemik yapısı ile implant arasındaki bağ durumu güçlendirildikten hemen sonrasında ise üst yapı adı verilen protez bağlacı hazır hale getirilir. Bu işlem çerçevesinde ortalama 3-4 aylık bir süreç durumunu meydana getirmektedir.
Kemik kalitesi implantın başarılı geçmesiyle alakalı olarak büyük bir önem taşımaktadır. İzmir vidalı diş implant Yapılan işlemlerde kemiğin genişlik ve yükseklik durumu yapılan implant uygulamasında tam olarak uygun bir halde olması gerekmektedir. Genel sağlık durumu elverişli olması ve aynı zamanda kemik yapısının tam olarak bir bütünde olması şartıyla implant tedavisi uygulanabilinmektedir. Bu uygulamanın sağlık açısından da ele alınarak ki haline 18 yaşından sonra güvenle implant tedavisi uygulanabilinmektedir. Vidalı diş implant uygulamaları lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır.

İmplant Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Tam dikişsiz görülen vakalarda,
Tek diş üzerine görülen eksikliklerde,
Çok diş eksikliklerinin giderilmesinde uygulanabilir bir tedavi şeklidir.

İmplant uygulamalarında uygulanacak olan bölgeye yakın komşu dişlere hiçbir şekilde müdahale edilmeden eksiklik giderilmektedir ve direkt olarak kemik içine yerleştirilmektedir.

Çok Diş Eksiklerinin Vidalı İmplant ile Giderilmesi

Sabit protez uygulamaları dişsiz olarak sonlanan çene yapılarında neredeyse mümkün olmamaktadır. Bu kapsamda hastanın hareketli olarak kullanmakta olan bölümü kullanmayı tercih etmiyor ise, kurtarıcı ve kalıcı bir çözüm olarak dental implant izmir köprü tam bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Burada karşımıza çıkan ve dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta ise dental implant ile yapılan dişin aynı köprü ayağında bulunan iki farklı kapsamın kullanılmasıdır.

Tam Dişsizlik Durumlarda Vidalı İmplant Uygulaması

Tam dişsizlik durumlarda hastanın seçimine bağlı olarak bulunan iki farklı vidalı implant tedavisi bulunuyor. Bunlardan ilki, yeterli kemik seviyesine sahip olan uygulama kapsamındaki hastaya birkaç analiz detaylarının uygulanmasıyla başlanmaktadır. Hastaya çene yapısı için en az 5 diş olmak üzere implant uygulanması yapılmaktadır. Bu kapsamda sabit ve porselen yapıda köprüler yapılmaktadır. İkinci bir diğer tedavi şekli ise anatomik oluşumlar kapsamında istenilen bölgeye çoklu implant uygulamasıdır.

Karşıyaka İmplant

İmplant Diş Karşıyaka

Eğer çene yapısı ve hastanın sağlığı bu uygulama için elverişli değil ise, her bir çene kısmına iki adet implant yerleşimi yapılarak hareketli olarak verim alınması sağlanır.

2 comments

  1. hamza - Cevapla

    Hollanda’dan geçen yıl gelen yengem İzmir’de sizden implant tedavisi görmüş. Vidalı implant yaptırmak istiyorum ama gerçekten çok acı çekerim diye de korkuyorum. Sizin tavsiyeniz nedir bu konu hakkında acaba?

  2. hale - Cevapla

    Bir yakınım sizden implant tedavisi olmuş ve banada tavsiye etti. Ancak vidalı ve vidasız implant arasında çok kararsız kaldım. En acısız olanı hangisi ise ondan yaptırmak istiyorum. Bilgi verebilir misiniz?

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir